Енергозбереження в будівлях

Координаційний центр з енергоефективності при Конфедерації Будівельників України.

При КБУ створено «Координаційний центр з питань енергоефективності в будівництві». Він призваний сприяти підвищенню ролі Конфедерації як стратегічного партнера державних органів влади, господарюючих суб'єктів, громадських об'єднань в проведенні енергоефективної політики.

02 березня 20152125 переглядів | 0 коментарів

Клас енергоефективності

Останнім часом термін «клас енергоефективності» активно входить в наше повсякденне життя. Купуючи побутову техніку і навіть електролампочки, ми намагаємося вибрати такі з них, які б відрізнялися найменшим енергоспоживанням і мали маркування А, В і в крайньому випадку С.

02 лютого 20158242 переглядів | 0 коментарів

Квартировласники України, об’єднуйтесь!

У нашій країні традиційно виходить так, що всі загальнодержавні проблеми вирішуються, в першу чергу, за рахунок населення, а реформи, які проводяться, досить часто стають для українців непосильним тягарем. Особливо така тенденція добре проглядається у реформуванні житлово-комунального господарства.

18 грудня 20141605 переглядів | 0 коментарів

Термомодернізація – шлях до економії

Вартість опалення та гарячого водопостачання поволі стає тягарем для сімейного бюджету. Висо­кі комунальні платежі за ці послуги є результатом надмірного спожи­вання енергії (теплової та елек­тричної). Причина - ваша будівля побудована без належної уваги до економії енергії, оскільки колись ця енергія була дешевою.

20 травня 20143480 переглядів | 0 коментарів

Реконструкція та термомодернізація старого житлового фонду

Питання реконструкції , зносу і повної реновації будівель житлового фонду , буде стояти завжди , так як всі будинки старіють і втрачають свої початкові експлуатаційні властивості. В очевидь, що термомодернізацію старих будинків доцільно проводити як складову частину комплексної реконструкції будівель. Вибір між реконструкцією будівлі , з його термомодернізацією і знесенням або повною реновацією , повинен проводитися на основі техніко -економічного обгрунтування з урахуванням генерального плану забудови населеного пункту , інвестиційних можливостей і соціальних наслідків . Виконати таку роботу для кожної старої будівлі силами тільки енергоаудиторів складно. У ній повинні брати участь архітектори , будівельники , проектувальники та ін фахівці.

30 серпня 20132074 переглядів | 0 коментарів

Чому в Україні не проводиться масова термомодернізація існуючого житлового фонду?

На численних зустрічах, семінарах, конференціях, присвячених енергозбереженню в житлово-комунальній сфері, постійно виникає питання: «Чому в Україні не проводиться масова термомодернізація існуючого житлового фонду?». Багато фахівців галузі намагаються відповісти на нього, і, як правило, пов'язують це з дефіцитом фінансових ресурсів як у держави, так і у населення. Поділяючи цю думку, думаю, що причин набагато більше.

14 червня 20132440 переглядів | 0 коментарів

Технологія підвищення енергоефективності житлового будинку

Провівши модернізацію системи опалення, можна отримати помітний економічний ефект. Він буде ще більш помітний, якщо провести утеплення будівлі. Комплексна термомодернізація будівлі в окремих випадках дозволяє до 70% скоротити теплоспоживання будівлі в порівнянні з початковим - до термомодернізації.

20 травня 20133633 переглядів | 0 коментарів

Особливості тепловізійних обстежень огороджувальних конструкцій

Для аналізу стану огороджувальних конструкцій використовуються радіометри/пірометри і тепловізори, за допомогою яких перевіряються теплотехнічні якості в натурних умовах.

03 лютого 20123296 переглядів | 0 коментарів

Нормативна база проведення енергетичних обстежень будівель, тепловізійного контролю якості теплового захисту і заповнення енергетичного паспорту

Енергетичний паспорт  будівлі повинен містити контрольні величини, що існують в наявних затверджених стандартах у країнах - членах ЄС і забезпечують можливість споживачу порівняти та оцінити енергоефективність будівель.

02 лютого 20124827 переглядів | 0 коментарів

Будинки низького енергоспоживання

Поняття «будинок низького енергоспоживання» охоплює різні види енергозберігаючих типів будинків. У цілому новобудови, а також старі будинки після реконструкції вже називають енергозберігаючими, якщо вони мають кращі показники енергоспоживання, ніж встановлені на даний момент законодавством та будівельними нормами тієї чи іншої країни мінімальні вимоги. Однак у багатьох країнах актуальні будівельні норми мають дуже занижені стандарти. Про них і піде тут мова.

17 травня 20114488 переглядів | 0 коментарів