Опалення, вентиляція та кондиціювання повітря

ПОПУЛЯРНО ПРО ПРИЛАДИ ОБЛІКУ ТЕПЛОВОЇ ЕНЕРГІЇ

Житлово-комунальне господарство України витрачає величезну кількість енергії допускаючи такі ж величезні її нераціональні втрати. Скорочення цих втрат і підвищення ефективності використання обмежених енергетичних ресурсів  вже давно стало важкорозв'язуваним державним завданням. Для виконання цього завдання необхідно організувати, в числі інших заходів, облік енергії  як з боку споживача так і з боку постачальника цієї енергії. Дана стаття популярно розглядає принципи дії та особливості приладів обліку теплової енергії.

25 грудня 20146823 переглядів | 0 коментарів

Як підвищити енергоефективність багатоквартирного житла

Практично кожен уряд незалежної України одним з головних пріоритетів у своїй діяльності визначало необхідність вирішення проблем підвищення енергоефективності житлово-комунального господарства. У своїх програмах дій вони намічали шляхи вирішення цих проблем, розробляли відповідні державні програми, визначали комплекс заходів, які сприяли їх реалізації. Разом з тим жодне з намічуваних заходів, жодна з програм так до кінця і не була реалізована. Причин такого становища багато. Головна ж у тому, що майже завжди благі бажання не збігалися з фінансовими і матеріальними можливостями. Програми не фінансувалися взагалі або кошти на їх реалізацію виділялися за залишковим принципом. Що стосується пропонованих заходів, то вони були досить часто нереальними і не завжди технічно обгрунтованими.

10 листопада 20141910 переглядів | 0 коментарів

Відповідь фахівця на питання стосовно ДБН В.2.5-67: 2013 Опалення, вентиляція і кондиціонування

Чому в "ДБН В.2.5-67: 2013 Опалення, вентиляція і кондиціонування" не нормовано сучасні системи та обладнання, які містять фреон, такі як руфтопи, VRV, VRF і тому подібні? Як застосовувати ці системи та обладнання?

07 серпня 20141933 переглядів | 0 коментарів

ПОКВАРТИРНИЙ ОБЛІК ТЕПЛОСПОЖИВАННЯ

Ми ніколи не замислювалися, що рахунки за опалення, які ми отримуємо, не відповідають рівню споживання власної квартири, а зазвичай показують "середню температуру по лікарні". Отже платимо ми і за себе і за сусіда, який і вдень, і вночі тримає вікна відчиненими.

03 червня 20142582 переглядів | 0 коментарів

Відповіді на запитання про ДБН "Опалення. Вентиляція і кондиціювання"

Віктор Пирков, заступник генерального директора з наукової роботи компанії "Данфосс ТОВ", член технічних комітетів з нормування при Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, розповідає про ДБН "Опалення. Вентиляція і кондиціювання"

20 травня 20141832 переглядів | 0 коментарів

В рамках REF-2014 Kyiv відбудеться спеціалізована виставка "Опалювальний сезон 2014/2015"

Мета проведення виставки - представити в рамках головної галузевої платформи кращі технології та обладнання, які є сьогодні найбільш актуальними для комунальних і промислових підприємств в умовах оголошеного українським урядом надзвичайного стану в енергетичній сфері. Відвідування виставки є вільним.

04 квітня 20141649 переглядів | 0 коментарів

Плівкові нагрівачі : міфи і правда

Як альтернатива кабельному нагревательному опаленню ( «Тепла підлога» ) деякі виробники і продавці пропонують плівкові нагрівачі . Реклама цього обладнання розповідає про його особливі властивості , однак , чи так це насправді? Детально відповідає на це питання технічний фахівець , експерт у сфері кабельних нагрівальних систем Олексій Жаданов (компанія « Данфосс ТОВ »)

27 лютого 20143531 переглядів | 0 коментарів

Термомодернізація житла як спосіб заощадження на тарифах

У даній статті коротко розглядаються заходи з термомодернізації, які успішно впроваджуються на сьогодні й дають економічний ефект, та  необхідні дії, які поки що з різних причин не реалізуються, однак ефект від їх застосування дозволяє значно знизити суми рахунків за тепло.

05 лютого 20142467 переглядів | 0 коментарів

Пластинчасті теплообмінники . Сучасні тенденції застосування

     Одним з основних елементів будь-якої системи теплопостачання є теплообмінні апарати або просто теплообмінники. У сучасних системах теплопостачання на зміну традиційним кожухотрубні теплообмінникам прийшли, і практично витіснили їх, пластинчасті теплообмінники. Сталося це саме тому, що пластинчаті теплообмінники мають цілий ряд переваг, неодноразово розглянутих у спеціалізованій літературі. Деякі з них ми уточнимо в даній статті.

15 жовтня 20138693 переглядів | 0 коментарів

Поквартирний облік теплової енергії - шлях до залучення населення до енергозбереження.

При скороченні енерговитрат у житлово-комунальному господарстві вся увага  спрямована на зменшення споживання енергоресурсів у постачальника, але не на стимуляцію скорочення фінансових витрат у споживача. Як і раніше більшість населення не залучено до процесу теплозбереження, що пов'язано з відсутністю на рівні квартири реальних стимулів до енергозбереження. Таким стимулом може стати впровадження  засобів поквартирного управління  та обліку енергоспоживання.

22 травня 20135726 переглядів | 0 коментарів