Проекти з енергозбереження

Підвищення енергоефективності системи охолодження технологічного обладнання.

На промислових підприємствах для охолодження технологічного обладнання використовуються системи замкнутого циклу, в яких вода після охолодження технологічного обладнання спочатку закачується в градирню, що знаходиться на деякому підвищенні, а потім вільно зливається з неї для повторного циклу охолодження. Енергоефективність таких систем охолодження може бути істотно підвищена за рахунок використання енергії падаючого потоку охолоджуючої води для вироблення електроенергії.

Так, на одному з підприємств розроблена, впроваджена і проходить випробування міні турбіна з генератором для вироблення електроенергії, яка може бути встановлена ​​на шляху потоку води, що опускається в замкнутій системі охолодження технологічного обладнання. З бака, ємністю в 20 м3, за допомогою насосів, вода подається на відповідне технологічне обладнання, яке підлягає охолодженню, а потім тепла вода охолоджується в градирні, розташованій на даху цеху. По 300 мм трубопроводу, з висоти 5 - 5,5 м вона вільно зливається в бак. На цьому трубопроводі встановлено гідроагрегат, потужністю в 11 кВт (88 мВт на рік), що працює на внутрішню мережу заводу.

Розробники міні-турбіни готові до співпраці з розробки, виготовлення та монтажу аналогічного обладнання для Українських підприємств. За довідками можна звертатися  за адресою patriot@patriot-nrg.ua або за телефоном (044) -592-66-73, (067) -901 -03-34.

Плескач Б.М. За матеріалами ВАТ "Кечарк" Друкувати сторінку Відіслати на E-mail